Znacznik

American Airlines ogłasza inwestycję w dewelopera silników wodorowo-elektrycznych ZeroAvia

American Airlines ogłosiły dziś inwestycję w ZeroAvia, lidera w dziedzinie wodorowo-elektrycznego, bezemisyjnego lotnictwa. Oprócz inwestycji, protokół ustaleń daje American możliwość zamówienia do 100 silników z programu rozwoju wodorowo-elektrycznych układów napędowych ZeroAvia. Silniki te mają zasilać regionalne samoloty odrzutowe przy zerowej emisji spalin.

“Nasza inwestycja w powstającą technologię silników wodorowo-elektrycznych ZeroAvia ma potencjał, aby odegrać kluczową rolę w przyszłości zrównoważonego lotnictwa” – powiedział Derek Kerr, dyrektor finansowy American. “Jesteśmy podekscytowani, że możemy przyczynić się do rozwoju tej branży i z niecierpliwością czekamy na zbadanie, w jaki sposób te silniki mogą wspierać przyszłość naszej linii lotniczej, ponieważ budujemy American Airlines, aby rozwijać się wiecznie”.

“Nasza inwestycja w powstającą technologię silników wodorowo-elektrycznych ZeroAvia ma potencjał, aby odegrać kluczową rolę w przyszłości zrównoważonego lotnictwa” – powiedział Derek Kerr, dyrektor finansowy American. “Jesteśmy podekscytowani, że możemy przyczynić się do tego rozwoju branży i z niecierpliwością czekamy na zbadanie, w jaki sposób te silniki mogą wspierać przyszłość naszej linii lotniczej, gdy budujemy American Airlines, aby rozwijać się na zawsze”.

ZeroAvia pracuje nad uzyskaniem określonych certyfikatów typu swojej innowacyjnej technologii napędowej, które utorują drogę do włączenia silników do rynku regionalnych odrzutowców w przyszłości. Przewiduje się, że układ napędowy ZA2000-RJ umożliwi pasażerom latanie w bezemisyjnych odrzutowcach regionalnych już pod koniec lat 2020.

“Posiadanie wsparcia od największej na świecie linii lotniczej jest silnym wskaźnikiem postępu, jaki czynimy w rozwoju wodorowo-elektrycznego, zeroemisyjnego lotu” – dodał założyciel i dyrektor generalny ZeroAvia, Val Miftakhov. “Skupiamy się na dostarczaniu zrównoważonych podróży i jesteśmy zachwyceni, że American, wizjonerski lider w branży, widzi ZeroAvia jako część przyszłości lotnictwa”.

Więcej:

Źródło: news.aa.com